Spędź wakacje w słonecznej Bułgarii! Wygodne apartamenty do wynajęcia
Home
 

Dojazd do Bułgarii – Słonecznego Brzegu

Do Bułgarii można dostać się na kilka sposobów.

Najszybciej i najwygodniej SAMOLOTEM – 2 godziny lotu
samolot

 

wizzair

Do Bourgas (25 km od naszych apartamentów) lata z Warszawy, Poznania i Katowic WIZZAIR

Na lotnisku można wynająć samochód, wziąć taksówkę (ok. 30 EUR), bądż autobusem podjechać w okolice ośrodka (ok. 7 Lewa =15 zł od osoby)

LOTY CZARTEROWE

Kolejną opcją na lot do Bułgarii są loty czarterowe. Obecnie co najmniej dwu tour-operatorów oferuje możliwość zakupu biletów z Polski do Burgas czy Warny. Plusem lotów czarterowych jest bagaż rejestrowany (do 20 kg) w cenie biletu. Bilety czarterowe Rainbow Tours można szukać tu, zaś w TUI tu.

Można skorzystać też z linii: SMALL PLANET lub ENTER AIR !!!


LOT_logoDo Sofii (oddalonej o ok. 300 km) z Warszawy lata LOT.

Na lotnisku można wynająć samochód (droga Sofia – Burgas to autostradą; Burgas – Słoneczny Brzeg to droga ekspresowa), czy też z Sofii kursuje pociąg do Słonecznego Brzegu.

 

Można też SAMOCHODEM Rodzina w drodze do Słonecznego Brzegu

Wiele rodzin do Słonecznego Brzegu w Bułgarii dociera samochodem. Odcinek  z Warszawy do Nesebar’u można pokonać na conajmniej 2 sposoby:

1. Polska (Warszawa) – Czechy – Słowacja – Węgry – Serbia – Bułgaria -> łącznie około 2000 km – trasa bezpieczna i szybka. Po drodze Serbii warto zaopatrzyć się w bardzo tanie papierosy i alkohol.  Zobacz trasę w  Google Maps

2. Polska (Warszawa) – Słowacja – Węgry – Rumunia – Bułgaria -> zdecydowanie krótsza bo tylko 1650 km, zapewne również bardzo malownicza trasa (Rumunia to kraj Nosferatu przecież) jednak nie sprawdzona przez nas jeszcze. No i pomimo tego że krótsza w km, to wg Google Maps – to jazda o 3 godziny dłuższa. 

Zależnie od miejsca startu oraz wybranej trasy dojazd zajmie od 18 do 24 godzin jazdy.


Top